loading...

سئو در گوگل

درست در همين لحظه كه وارد اين صفحه شديد در او‌لين پله و سطح يادگيري سئوي سايت ايستاده‌ايد .

بازدید : 330
11 زمان : 1399:2

سئوي وب سايت مخفف چيست؟

درست در همين لحظه كه وارد اين صفحه شديد در او‌لين پله و سطح يادگيري سئوي سايت ايستاده‌ايد . جايي كه لازم نيست هيچ پيش‌زمينه و دانش قبلي در زمينه‌ي سئو سايت داشته باشيد . بديهي‌ترين و اساسي‌ترين نياز پس از گذراندن آموزش‌هاي راه اندازي كسب‌وكار آنلاين و ساخت وب‌سايت تجاري , آشنايي با اصول سئو وب سايت ( به انگليسي : SEO و مختصر Search Engine Optimization ) است .

ما شمارا در ميانه‌ راه و روش تنها نمي‌گذاريم و تا پايان قدم‌به‌قدم شما را در مسير كارآفريني آنلاين همراهي مي‌كنيم . پس بدون ذره‌اي دودلي و اضطراب اين مقاله را مطالعه فرماييد . در شرايطي كه سوالي در ذهن‌تان صورت گرفت حتما در انتهاي همين پست بپرسيد تا پاسخگوي شما باشم .

https://ismaeilsahab.ir/what-is-seo/

سئوي وب سايت مخفف چيست؟

درست در همين لحظه كه وارد اين صفحه شديد در او‌لين پله و سطح يادگيري سئوي سايت ايستاده‌ايد . جايي كه لازم نيست هيچ پيش‌زمينه و دانش قبلي در زمينه‌ي سئو سايت داشته باشيد . بديهي‌ترين و اساسي‌ترين نياز پس از گذراندن آموزش‌هاي راه اندازي كسب‌وكار آنلاين و ساخت وب‌سايت تجاري , آشنايي با اصول سئو وب سايت ( به انگليسي : SEO و مختصر Search Engine Optimization ) است .

ما شمارا در ميانه‌ راه و روش تنها نمي‌گذاريم و تا پايان قدم‌به‌قدم شما را در مسير كارآفريني آنلاين همراهي مي‌كنيم . پس بدون ذره‌اي دودلي و اضطراب اين مقاله را مطالعه فرماييد . در شرايطي كه سوالي در ذهن‌تان صورت گرفت حتما در انتهاي همين پست بپرسيد تا پاسخگوي شما باشم .

https://ismaeilsahab.ir/what-is-seo/

خب! خوبتر است با يك سوال معمولي آغاز كنيم . موتور جستجو چيست؟!

موتور جستجو چيست‌ و چرا تا اين ميزان اساسي است؟

فرآيند كلي تلاش موتور جستجو مانند مادر يك پسربچه بي‌نظم و بازيگوش است كه هيچ‌وقت نمي‌داند وسايلش كجاست! فقط كافي است مادرش را صدا بزند تا در كمترين زمان وسايل مورد نيازش را پيدا كند .

فضاي مجازي دنياي بزرگي است و بي‌نهايت وب‌سايت و خدمات را در خود جاي داده‌است كه ما از وجود بسياري از آنها بي‌خبريم . اين موتورهاي جستجو هستند كه در تمام ساعت‌ها شبانه‌روز سرگرم به بررسي وب‌سايت‌ها و خدمات دنياي مجازي هستند .

تنها كافي است شما به عنوان كاربر اين فضاي مجازي درخواست خود را به موتور‌هاي جستجويي مانند گوگل اعلام كنيد و آن ها تمام وب‌سايت‌ها و خدمات مرتبط با خواهش شما را در كسري از ثانيه به شما نشان مي دهند .

طبق آخرين آمار سال 2018 , حدود 85 درصد از كاربران براي جستجو و يافتن نيازهاي خود از موتور جستجوي گوگل استعمال مي‌نمايند .

سئوي وب سايت يا بهينه‌سازي براي موتورهاي جستجو چيست؟

باصرفه سازي وبسايت مخفف لغات Search Engine Optimization به معناي باصرفه سازي براي موتورهاي جستجو است . از آن جا كه گوگل بزرگ‌ترين موتور جستجو در دنياست , سئوي سايت بر پايه ي معيارها و ضوابط رتبه‌بندي گوگل انجام مي شود .

هر بار كه كلمه‌اي را در گوگل جستجو مي‌كنيد با يك ليست بلند از نتيجه ها مرتبط با جستجو مواجه ميشويد كه اصطلاحا آن را SERP يا Search Engine Results Pages - به معناي صفحه حاصل جستجو - مي‌نامند . بيشتر مخاطبان از كاغذ اول نتايج فراتر نمي‌روند و در همان برگه به ويژه در سه رديف نخستين ليست , به پاسخ سوال خود مي‌رسند و ادامه حاصل را بررسي نميكنند .

بدين ترتيب شما به عنوان صاحب يك كسب‌و‌كار آنلاين بايستي تمام تلاش‌تان را به‌كار ببريد تا وب‌سايت شما با كلمات جستجوي داراي ربط در ورقه ابتدا و حتي‌در او‌لين رديف حاصل موتور جستجو گوگل ظاهر و مشتري و فروش شما فراوان شود . سئوي سايت در واقع گروه تلاشي است كه شما براي رسيدن به ابتداي ليست گوگل انجام مي‌دهيد .

https://ismaeilsahab.ir/seo-services/

سئوي داخلي يا داخل ورقه چيست؟

در سئوي داخلي ( به انگليسي : On Page ) در واقع تمركز روي يك ورقه يا آدرس وب سايت است تا بتوانيم آن‌را از لحاظ فني بررسي و بهينه‌سازي كنيم . سئو سايت تكنيكال چيست؟

در سئوي سايت تكنيكال تمركز شما بايد روي ظاهر‌سايت , تنظيمات كلي , كيفيت محتوا و مسائل فني و بروز مثل واكنش‌گرايي باشد . براي رعايت بهينه سازي سايت تكنيكال وبسايت شما نبايد هيچ نقص‌ فني داشته باشد و در تمام دستگاه‌ها مثل گوشي و تبلت بدرستي نمايش داده شود و البته مي بايست حواستان به مشتري مداري هم باشد و محتوا‌هاي جذاب و مخاطب‌پسند ساخت نماييد .

offpage چيست؟سئو خارجي يا بيرون برگه چيست؟

سئو خارجي ( به انگليسي : Off Page ) بر خلاف onpage seo , مجموعه اقدامات و كارهايي است كه خارج از محيط وب‌سايت براي بهبود مرتبه وبسايت خود انجام مي دهيم , در واقع ما درسايت‌هاي معتبر ديگر به معرفي سايت خود مي‌پردازيم .

تكنيك هاي داراي اهميت در سئو سايت

بهينه سازي سايت كلاه سفيد : كاري بكن بهر ثواب خير سيخ بسوزه خير كباب

در سئوي كلاه سفيد حق تقدم اوليه جلب رضايت مشتريان و مخاطبين تارنما است بطوريكه قانون ها بهينه سازي سايت هم رعايت شود . در صورتيكه قصد يك شبه ره صدساله رفتن داريد , اين روش بهينه سازي وب سايت به هيچ وجه براي شما مناسب نيست ولي در حالتي‌كه مي‌خواهيد در حاصل اوليه گوگل به ياد ماندني و پر‌قدرت باشيد راهي جز تعيين سئو كلاه سفيد نداريد .

به بيان ديگر با سئوي وب سايت سفيد ديرتر به نتيجه مي سيد اما چون تمام مقررات گوگل را بدرستي رعايت مي‌كنيد , گوگل به شما اعتماد مينمايد و درنتيجه به آساني شما‌را از اول ليست جستجو حذف نميكند .

سئو سايت خاكستري چيست؟سئو كلاه خاكستري : زيرآبي رفتن

بهينه سازي وب سايت خاكستري مانند به دور زدن دوربين‌هاي طرح ترافيك از كوچه و پس‌كوچه‌هايي است كه هنوز در آنها دوربين نصب نشده . براي استفاده از اين روش بايد شناخت كافي از مسيرها و روش‌هاي انجام كار داشته باشيد . اما مراقب باشيد كه هميشه خطر گيرافتادن و جريمه شدن همراه شماست!

با صرفه سازي سايت كلاه سياه چيست؟سئو كلاه سياه : مژدگاني كه گربه ما عابد شد!

در بهينه سازي سايت سياه ما تظاهر مي كنيم كه به تمام قوانين و خطوط قرمز موتور‌هاي جستجو احترام مي‌گذازيم در‌حاليكه به هيچ‌يك از ضوابط پايبند نيستيم و سعي در فريب‌دادن گوگل داريم . با اين روش خيلي زود به مقام اول نتيجه ها جستجو مي سيد ولي بسرعت از اين مقام سقوط مي‌كنيد و حتي ممكن است از نتايج جستجو براي هميشه حذف شويد كه اصطلاحا به آن پنالتي شدن سايت مي‌گويند .

چرا بازاريابي ديجيتال شما براي نفس كشيدن به سئو سايت نياز دارد؟

اكثري از كسب‌و‌كارها ميدانند ( يا فكر‌مي كنند , مي‌دانند! ) كه براي موفقيت و توسعه و گسترش تجارت آنلاين به موتورهاي جستجو و سئوي سايت نياز دارند .

چه كسب‌وكارهاي كوچك و چه بزرگ‌ترين برند‌هاي فضاي مجازي , همگي و همه - در هر سطحي كه باشند - براي رسيدن به تراز آن‌گاه به بهينه سازي سايت نياز دارا‌هستند . در ادامه براي اثبات اين صحبت دلايلي را مطرح مي‌كنم .

ارتقا ترافيك سايت1 - ‌ موتورهاي جستجو بيشترين راه‌بندان را بسمت وبسايت شما جهت دهي مي‌كنند!

جستجوي ارگانيك يا ترافيك مستقيم از گوگل , بازديدكنندگان زيادي را به تارنما شما مي‌كشاند و از اين شيوه شما را به درآمد و سود مي‌رساند .

گوگل بخش قابل توجهي از بازار جستجو را از رقباي ديگر مانند Bing Yahoo , Yandex , Baidu , ربوده است . اين بدين معني است كه همه موتورهاي جستجو توانايي ساخت ترافيك و برندينگ حرفه‌اي براي شمارا ندارند . همان گونه كه قبلا هم گفتم گوگل سهم 85 درصدي بازار جستجو را در دست داراست . چنانچه نگاهي به ليست مطالب جست و جو شده در گوگل بياندازيد از نتايج آن شگفت زده خواهيد شد . دربين جستجو‌ها از عبارت شام چي بپزم تا نظريه تكاملي داروين , و علوم فلسفه همه چيز به چشم‌تان مي‌خورد!

با توجه بدين موردها , كاملا روشن است كه شما بايد از قوانين گوگل پيروي فرمائيد تا دل او را بدست آوريد و گوگل هم مقابل با سخاوت‌مندي باعث ارتقاء ترافيك تارنما شما شود .

جلب اعتماد بازديدكنندگان سايت2 - ‌ بهينه سازي وب سايت اعتماد و اطمينان مشتريان را به شما پيشكش مي نمايد

https://ismaeilsahab.ir/seo-tutorials/

هدف هر سئوكار با تجربه , ساخت يك تجربه كاربري واضح و اثر گذار از وب‌سايت هدف است و با اين شيوه بسراغ استفاده از سئو داخلي و خارجي مي رود زيرا گوگل بهترين و موثرترين بستر اعتماد‌سازي براي مشتريان است .

بايد به اين نكته اعتنا كنيد كه براي ساخت يك اعتبار به ياد ماندني نياز به شكيبايي , سعي و تعهد داريد تا اعتماد بازديد‌كنندگان وب سايت را بدست آوريد . پيشين از هر چيزي مي بايست كاري فرماييد كه گوگل به شما اعتماد كند در سود مخاطبان هم به شما اطمينان خواهند كرد .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
لینک دوستان
آمار سایت
 • کل مطالب : 8
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 12
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 5
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 41
 • بازدید ماه : 41
 • بازدید سال : 962
 • بازدید کلی : 5662
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی