loading...

سئو در گوگل

برترين مقالات در حوزه سئو سازي گوگل

بازدید : 300
سه شنبه 31 تير 1399 زمان : 13:08

محاسبه لیست سئو وب سایت

سئوی آن - پیج ( به انگلیسی on - page seo ) یا این که onpage seo , مشتمل بر چک لیست سئو از کارهایی است که باید صورت بپذیرد . چندسال پیش سئوی آن - پیج , بیشتر تگ‌های متا , محتوای باصرفه سازی شده و عناوین را در برمی گرفت . چنانچه شما می خواهید سئو سایت را در سال 2019 یاد بگیرید , مطالب مرتبط با سئوی آن - پیج برایتان سرگرم کننده خواهد بود . با ما همراه باشید!

از زمانی زمانی که محتوا , عنا وین و توضیحات انباشته از عبارات دارای اهمیت , برای دستیابی به درجه بالا در جستجوی گوگل کافی بود , زمان متعددی قبلی و الگوریتم‌های موتورهای کاوش مسیری طولانی را پیموده و روز آپ دیت پیچیده خیس شده‌است .

در صورتی‌که بخواهید سئوی سایت را یاد بگیرید نمی توانید در پیشین بمانید . یک از اصلی ترین پیشرفت‌های موتورهای کاوش , این است که آنان بشر ها و به ابلاغ دیگر , تعامل یوزرها را هم تحت عنوان میزان در نظر می گیرند .

باصرفه سازی وب سایت , انسان ها را تحت عنوان انگیزه در نظر می‌گیرد خیر صرفا موتورهای کاوش را .

متا تگ ها ( برچسب‌های متا )

چک لیست سئو

متاتگ ها قسمتی از کدهای HTML می باشند . آن‌ها محتوای اینترنت سایت‌ها را تعریف می‌نمایند . مهم‌ترین آن‌ها , عنوان ها متا و توضیحات متا میباشند .

عنا وین متا و توضیحات همراه شده با لغات کلیدی , به صورت بدون واسطه رتبه شما‌را ذیل تاثیر قرار نمی‌دهند ولی تحت عنوان میزان روانی قدرتمندی , بر CTR و تعامل شما با استفاده کننده اثرگذارند . براین اساس آن‌ها هنوز نیز در با صرفه سازی سایت حیاتی میباشند .

این حرفِ بلاگرهایی که می گویند تگ‌های تیتر و توضیحات متا به هیچ وجه دارای اهمیت نیستند , گیجتان نکند . درضمن , به خاطر داشته باشید در شرایطی‌که که عنوان ها و توضیحات خودتان به حدنصاب با سوال کاوش مطابقت نداشته باشد , الگوریتم گوگل آن‌ها را تغییر تحول می دهد تا ارتباطشان با سوال کاوش را خوبتر نشان دهد .

ابزارها و افزونه‌های متعددی ( مثل یوست در وردپرس ) وجود دارا‌هستند که محتوای شما‌را به نظر واژه و کلمه اساسی به عمل رفته در تیتر متا , توضیحات متا , عنا وین , تراکم لغات مهم , ویژگی‌های Alt و … آنالیز می‌کنند .

این ابزارها تجهیزات دوچندان متعددی را ارائه میدهند ولی به سختی می توانند الگوریتم متمرکز بر استدلال انسانی را دنبال نمایند . بنابراین وقتی که متاتگ ها را می‌سازید , اطمینان حاصل نمایید که نیز بُعد فنی را در حیث گرفته اید و نیز تجربه استفاده کننده را .

تحلیل لیست سئوی آن - پیج

بیایید با چیزهایی آغاز کنیم که شما میتوانید در وردپرس یا این که هر سیستم مدیر محتوای دیگری انجامش بدهید .

1 - گذشته از آن که آغاز به نوشتن فرمائید , کاوش نمایید ملاحظه کنید مردمان چه چیزهایی را کاوش می‌کنند .

آیا قصد دارید در رابطه موضوعی که اشخاص درباره‌اش کاوش میکنند بنویسید؟ مطمئن می باشید که نقطه لحاظ شما متفاوت و منحصر به فرد است؟ آیا می توانید بها افزوده جدیدی در‌این این مسئله داشته باشید؟ آیا زمان بندی قابل قبولی دارید؟

قبل از آن که نوشتن را آغاز نمایید , سوالهای دارای اهمیت بسیاری وجود دارند که می بایست به آنها بپردازید . چه محتوای شما یک بلاگ پست باشد و چه برگه فرود یک فرآورده , فرقی نمیکند . طرق دوچندان متعددی برای کشف جواب وجود دارد . جستجوی کلمات اساسی بخش دوری ناپذیر آن است .

2 - تگ‌های تیتر و سرفصل ها

تگ تیتر , توضیحات متا و سرفصل ها را دیدنی بنویسید . به یاد داشته باشید که تا گذشته از این چه پیشنهاد ای کردیم . تمرکز شما بر کلمه ها دارای اهمیت در این نصیب ها باید باشد تا یوزرها بدانند سایت شما در رابطه چیست . از توضیحات متا تحت عنوان فرصتی بزرگ برای توصیه call - to - action ) CTA ) به کارگیری نمائید . نیز یوزرها و نیز موتورهای کاوش را قانع نمائید که سایت شما همانی‌ست که باید بر روی آن کلیک نمایند .

یک توشه دیگر به تعامل با یوزرها تصور کنید و بیش تر از حد از لغات کم قیمت و سطحی به کار گیری نکنید . به رقبا نگاه نمایید , عملکردشان را محاسبه کنید و راهکار خودتان را سازه فرمائید .

چندین اشاره زود گذر در رابطه تگ‌های تیتر و سرفصل ها :

گوگل عنوان ها را هنگامی نشان میدهد که بیشتراز 70 کارارکتر باشند و توضیحات متا را زمانی که بیش تر از 155 کاراکتر باشند . ( به روزرسانی ماه می‌2019 )

آنالیز لیست سئو وب سایت 2020

از ابزارهای مرورکننده حاصل کاوش مانند SEOmofo ( اسکرین شات تحت ) , SEOSiteCheckup یا این که افزونه‌های وردپرس به کارگیری فرمائید .

- 3از URLهای سئوفرندلی به کارگیری فرمائید .

- از URL هایی که به صورت خودکار از ارقام و کاراکترها

متخصصان باصرفه سازی وبسایت

متخصص ها بهینه سازی تارنما و بلاگرها معتقدند که URLهای کوتاه رتبه بهتری در گوگل به دست می‌آورند . ما عقیده داریم که‌این این مسئله مرتبط با با تجربه استفاده کننده است . ولی این بدان شکل نیست که URL بیست واژه و کلمه ای عالی است .

4 - چند رسانه ای ( محتوای چند رسانه ای )

آیا می خواهید که با کاربرانتان تعامل داشته باشید؟ از تصاویر , اینفوگرافیک ها , چارت‌ها و ویدئوها به کار گیری کنید . آنها نرخ پریدن یا این که بانس ریت Bounce Rate را کاهش می دهند و سبب ارتقا تعامل می گردند . برخی چیزها باید به به عبارتی شیوه کهن شان متن شوند البته محتوای چندرسانه ای یک ضرورت به اکانت میاید .

پخش ویدیو یک کدام از موثرترین روندهای بازاریابی در سال‌های قبلی است . علاوه بر این به مردمان هدف لایک کردن , به اشتراک گذاشتن و نوشتن کامنت می دهد .

چندین اشاره زود گذر در رابطه محتوای مولتی مدیا :

تصاویر را با استعمال از اسم ویژگی‌های دارای ارتباط و اندازه‌های مطلوب باصرفه سازی کنید . مثل : ( how - to - bake - pizza . jpg )

محتوای رسانه ای دارای ربط مثل ویدئوها یا این که چارت ها را جایگذاری کنید .

یادتان باشد برای کلیپ ها از توضیح استعمال کنید تا عبارات دارای اهمیت را از دست ندهید . موتورهای کاوش نمی توانند در ویدئوها بخزند .

5 - لینک‌های داخلی و فرنگی

به کار گیری از لینک فرنگی , به گوگل سیگنالهای مربوط به قضیه شمارا می دهد . مطمئن گردید که به منابع دارای ارتباط و دارای اعتبار لینک و پیوند داده اید .

لینک‌های داخلی , روشی خوب برای افزایش دادن مقاله‌ها و بخش‌های دیگر وبسایت شما میباشند . این عمل تماشا آن‌ها‌را راحت خیس کرده و سبب تعامل فراتر میشود . لینک‌های داخلی همینطور به رباتهای گوگل یاری میکنند تا از ساختار تارنما سردربیاورند .

چند اشاره زود گذر در رابطه لینک‌های داخلی و فرنگی :

لینک‌های فرنگی مستقیما جايگاه شمارا ارتقاء نمی‌دهند , ولی استفاده از آنان مضاعف سفارش می‌گردد .

بسته به ارتفاع محتوایتان از 2 تا 3 لینک و پیوند داخلی استعمال نمائید .

موتورهای جستجوی خزنده , این لینک و پیوند ها را اسکن می نمایند , بدین ترتیب تلاش نکنید الکی فرمایید . ضمن آن که مواظب لینک‌های معیوب باشید .

برای لینک و پیوند دهی داخلی , دسته بندی‌های جزئی خیس موضوعات را دنبال فرمایید .

- به مردمان قابلیت شرکت کردن بدهید

«محتوای خوب , خودش خودش را به اشتراک میگذارد . » این حرف راست بود اما در گذشته! این ایام مردمان تنبل گردیده اند . براین اساس کلید اشتراک بایستی مدام در وبسایت شما باشد . مبنی بر گزارش BuzzSumo اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی از سال 2015 به نصف کاهش پیدا کرده است .

علاوه بر فیس بوک , توییتر یا این که لینکدین , شبکه‌های اجتماعی یگانه و مربوط به مورد نظیر Reddif و Pinterest و خیلی‌های دیگر را نیز در حیث بگیرید .

نظارت لیست سئوی تکنیکال

ما می توانیم سئوی تکنیکال را تحت عنوان جزء با صرفه سازی وب سایت درون صفحه یا این که سئو آن پیج که به مورد ها فنی بیشتری می‌پردازد طبقه بندی کنیم . این مسئله غالبا نیاز به حداقلی از مهارتهای بسط اینترنت دارد . اما دوچندان نترسید , چیزهای متعددی می باشند که شما می‌توانید در وردپرس به سادگی انجامشان بدهید .

این ها مهم ترین فاکتورهای سئوی تکنیکال می باشند که باید روی آن‌ها تمرکز کنید :

- سرچ کنسول ( Search Console )

راه‌اندازی Google Search Console ( اینترنت مسترتولز ) یکی اصول سئوی وب سایت است . چیزی که کمکتان می‌نماید سایت را در جستجوی گوگل حفظ کنید و بر کارایی آن بررسی داشته باشید .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 8
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 14
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 28
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 70
 • بازدید ماه : 279
 • بازدید سال : 1828
 • بازدید کلی : 6528
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی